Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aliens vs. Predator

4. 12. 2006

A. Rady na začátek :

1) ALIEN umí šplhat po stěnách.
2) Je rychlý (30m/s).
3) Využívejte větracích šachet.
4) Když se jedná o civilisty (nemají zbraň), tak jim vykusujte hlavy.
5) POZOR na SETRY GUNY (SG; poznáte je podle toho že „vržou“. Pozor na plamenomety a granáty (zapálí vás i když je „majitel“ už po smrti). Pozor na PREDATORA a jeho posmrtnou  „ATOMOVKU“.

1) MARINE je slabý a vůči druhým bezmocný, ale ty zbraně, to je slast, přes pušky ,rotačáky ….  až po raketomet SADAR (tohle je jediné jeho plus).
2) Jinak je to sociál první třídy, ničí ho i menší pád ze schodů. Jinak pozor na FACEHUGGERY (ALIENÍ vajíčka)  a PREDATORY.       

1) PREDATOR je nej z nej charakterů, je silný, může skákat z větší výšky a má HI-TECH zbraně  (pohledy, neviditelnost, energetické zbraně …… ).
2) Bohužel je silný, jen když hrajete proti němu, a ne když hrajete za něj ; nepřátel je taková přesila,  že si připadáte jako mariňák a nestřílíte, ale utíkáte.
3) Také pozor na FACEHUGGERY.

Radou pro všechny(hráče)je znalost angličtiny - pokud  nemáte češtinu..


B. Vysvětlivky :

1) HUGGER          = FACEHUGGER = zárodek  ALIENA
2) PRAETORIAN = ještě nevyvinutá královna
3) BISHOP       = android (mají brokovnici)
4) XENOBORG   = velmi silný robot, který vypadá jako ALIEN a má lasery jako                                               PREDATOR
5) MEDIKIT     = lékárnička (+100%)
6) SETRYGUN   =  (SG) kulomet na nožičkách
7) PREDALIEN  = velmi silná kombinace ALIENA a PREDATORA
8) ENERGON    = dobíječ energie za PREDATORA


C. Návod :


1) ALIEN

Velmi doporučuji těm co si po shlédnutí filmu mysleli že jsou ALIENI a umí lézt po stěnách (možná taky mouchám, protože ten pohled od toho nemá daleko).

LEVEL 1 :

Hned co se ocitnete ve hře, jděte rourou  nahoru (pozor na „trysky“), obejděte trysky zprava a lezte nahoru do větračky, až budete nahoře jděte do mřížky na stropě a pak doleva nahoru, tunelem rovně a pak doprava. Až spadnete, jděte do otvoru kde, je vidět nosník. U jeho kořene (tyče) ho „přefíkněte“ a pak i ten druhý nosník, jděte na začátek k trysce a skočte dolů až na prostranství k mariňákům - zabít a civily vykousnout. Je tu křižovatka a je jedno, kam se dáte, ale začnu tím těžším. Tak teď jste tam, kde jsou SG. Jděte do místnosti uprostřed (větračky) a vydejte se do levé větračky, rovně (dejte si pohled do tmy), vlevo a vlevo nahoru a jste nad setrygunem - zničit, plus krabici co ze spodu svítí červeně. To samé zopakujte u druhého setrygunu (jenom z jiné strany) a jděte do NORTH GUARD (při těžší obtížnosti se do nich musíte dostat taky přes větračky, chce to cvik) a zopakujte to. Jděte do LABORKY 1, zničte tyče a experimenty (civilové - vykousněte je), to samé zopakujte v LABORCE 2. POZOR na marinery - výtah je funkční a jsou nahoře, zabíjte je. Sjeďte dolů - vyzabíjet všechno, jděte od výtahu vpravo a skočte dolů, chodbou rovně, NEJEZDĚTE VÝTAHEM, ale lezte po stěně (jsou tam SG) zničte bloky tak, aby se zavřely obří dveře. Jděte chodbou dál a tam to všechno opakujte, potom dírou v zemi (otevře se, když na ni skočíte) až na KONEC.

LEVEL 2 :

Tohle kolo jen profrčíte. Ze začátku se dostaňte  na kamenný mostek a až se otevře secret, tak vlezte dovnitř. Zabíjte mariňáka a větračkou dál, až se dostanete na můstek v místnosti - všechny zabíjte,  až s nimi skončíte, tak zpět na můstek a po něm až na konec. Další mariňáci a civilové. Jděte do vedlejší místnosti a vyhledejte můstek, po němž se dostanete na WC. Přistihnete civila, jak se vyprazdňuje a tak mu pomozte (ocasem). Až odtamtud vypadnete, zabijte vše, co se hýbe. U samovolně se otevírajících dveří je můstek .Vydejte se tam. Jste v místnosti s mariňáky - zabít.  Pokračujte dále a zabíjejte stále, až se dostanete do dekompresních komor (airlocky), projděte až do místnosti se stolem a PC, jděte do větračky, dostanete se na můstek. Pod vámi je BISHOP a civil, zpět na můstek a jděte až na konec. Zabijte vše, co by vás mohlo zabít a snězte vše, co se nebrání. Pokračujte do místnosti s vajíčky. Větračkou dál a zneškodněte marinera. Dále doleva do místnosti, kde se na pásech přepravují vajíčka. Vyzabíjejte WC, vylezte podél výtahu nahoru, rozbijte sklo a jděte až na KONEC.                       

LEVEL 3 :

Tohle kolo se odehrává na filmové (ALIEN 1)  vesmírné lodi Nostromo, takže kdo to viděl má plus. Hned na začátku je civil, ale je ozbrojen. V dáli uvidíte BISHOPA, kašlete na něj. Jen co se přiblížíte, zavře dveře (srab). Jděte dál až narazíte na žebřík, lezte po něm až na konec. Dole to vyčistěte a zničte roury pod větračkou. Jděte tam, kde byl BISHOP. Zabte ho a taky civily, ale pozor -  jeden má plamenomet. Po schodech nahoru, tam zničte roury a jděte do dveří - civilové. Jděte rovně, až se zavřou dveře, zničte konzoli vpravo od nich. Zabte civily a jděte do větračky. Jděte dál a zničte konzoli, přeskočte žebřík a jděte do větračky. Lezte dál až do „ložnice“.  Za dveřmi je BISHOP. Jděte doleva přes sklo, ne rovně - jsou tam SG. Jste na marodce. Zničte konzoli a setryguny. Vydejte se rovně, pak doleva (zničte konzoli u dveří). Jste zase v ložnici, jděte do větračky a pak doprava (buďte u země). Pak skočte dolů a zabte chlapa. Sudy přelezte a větračkou prolezte až na rozcestí. Jděte vpravo dolů - vyzabíjet. Pak se vraťte a jděte rovně až za civilem s granátem. Zneškodněte civila a BISHOPA a jděte otvorem ve zdi nahoru. Zase BISHOP. Potom přes schody a pak hlavní počítač. Ještě dřív, než ho zničíte, si natrénujte cestu k modulu (na rozcestí vpravo). Až ho zničíte, ubegajte very fast, aby vám to neustřelilo řiť. KONEC.

LEVEL 4 :

Asi po 56 letech jste přistáli na orbitální stanici (neříká vám to něco ?). Hned na začátku vylezte rychle na stěnu, potom ke dveřím, kde rozbijte konzoli. Větračkou rychle nahoru a na konci zničte setryguny. Jsou tu dvě cesty, rozbijte konzoli a větračkou až do obrovské místnosti. V dáli pod váma je otvor, ve kterém se svítí a je tam mariner. Zabte ho. Vlezte do větračky. V 1. patře rozbijte generátory, to samé opakujte ve 2. patře a ve 3. patře jsou SG, takže musíte vylézt tak, aby vás nesejmuly, ale vy je ano. Dostanete se k výtahům (WELCOME TO…..), lezte nahoru a zabte marinery a civily. Zničte generátory a vlezte do obřího větráku. V rozvodně zničte generátory a marinery a nějakým z větráků se dostaňte nahoru. Kolem vypnutých velkých větráků projděte a vyberte si jednu z větraček (stejně je průchodná jenom jedna). Jste v ubikacích, pořád rozbíjejte skla a marinery dokud nebudete na konci. Pak nahoru. Rozbijte generátory a vlezte do větráků, až vylezete bude to tam houkat. Zabíjejte marinery a zničte počítače. Až se otevřou tyče. tak tam skočte. KONEC.

LEVEL 5 (end level) :

Zabte marinera a civily a pak lezte  dolů, pozor na BISHOPA (má dobrou pozici) a pak nahoru výtahovou šachtou. Tam to vyčistěte od civilů a výtahovkou dolů. Jsou tam marineři, potom rozbijte sklo a stůl spc. Jděte dál, je tam mariner s plamenometem. Skočte dolů, rozbijte generátory a vejděte do velkých dveří, potom do větračky. První tunel vynechte a ve druhém tojsou SG, tak se držte u stropu. Zničte marinera a generátory. Vlezte do velkého větráku (který se zastavil) a lezte pořád nahoru. Jděte jen jednou možnou cestou. Zabte civila a jděte do druhé větračky. Jděte pořád rovně a zabíjejte mravně. Až dojdete na konec, zabte dva civily, jeden je ozbrojen. Pokračujte do větračky ve vedlejší místnosti. Rozbijte generátor a sklo. Pokračujte přes zastavený větrák. Zabte marinera s plamenometem, jděte do kotelny a vyhledejte tunel. Potom zničte další generátory a pokračujte větračkou dolů a rourama na konec (začátek - je to tam, kde bliká modré světlo). Zničte generátory a držte se u stropu, jsou tam SG. Poté jděte do výklenku, kde se svítí. Přes sklo a výtahovou šachtu a psychicky se připravujte na to, že když PREDATORa neporazíte, tak tento level budete hrát od začátku. Doufám,že té svini zelené natrhnete prdel !!!!!!!! Až ho zabijete,  tak ho makejte dorazit, protože má atomovku (jestli ho nedorazíte, tak se vám vysměje do xichtu a zhebnete s ním). Potom jděte do rakety. KONEC.

Tak jste to vyhráli za ALIENA.


2)  COLONIAL MARINE

Doporučuju militantním typům a lidem s pevnými nervy, jinak se po druhém levelu zabijete s tím, že lidská rasa je méněcenná, nebo vás přestane bavit hrát jeden a ten samý level dokola, protože ho nemůžete vyhrát .

LEVEL 1 :

Tak a jde se rasit ALIENY. Na začátku se na sebe můžete čumět v zrcadle (škoda že to není možný za ALIENA nebo PREDATORA). Jděte ven z pokoje až na druhou chodbu. Rozbijte sklo a dejte páku dolů, jděte nahoru. Sjeďte výtahem a zase zmáčkněte páku. Pak už jen rovně za nosem (u vajec seberte zbraně). Výtahem nahoru a je tu první ALIEN (teď uvidíte, jak jste marinerům znepřijemňovali život). Jděte pořád rovně, nezabočujte do uliček, jsou tam jen medikity, až příjdete do místnosti plné počítačů. Tu přejděte a zase jen rovně za nosem. Zase místnost s počítači, přejděte přes most až na velké prostranství. Zůstaňte nahoře a jděte do vzdálených dveří. Tam je páka (zmáčkněte ji). Jděte dolů na prostranství (výtahem) a jděte do dveří. Dál do alieních chodeb až po výtah, tam sjeďte a vyhledejte vchod do podzemí. Jděte kdalšímu výtahu a pak jen na KONEC.

LEVEL 2 :

Jste v kolonii, začínají se tu objevovat HUGŘI, tak pozor. Vyjeďte výtahem pak doprava, doleva a po pravé ruce by měla být MAIN GATE (tohle místo si dobře zapamatujte). Pak doleva a chodbou rovně. Proskočte sklem a nahoďte 4 generátory. Potom se vraťte ke sklu, dveřmi a výtahem nahoru do větračky pro SMARTGUN. Vraťte se ven, celé to obejděte až ke dveřím (LOCK). Vpravo rovně, pak do větračky a rovně za nosem. Vylezete v HANGÁRu. Jděte kam až to jde - až k výtahu. Jeďte do 3. patra,  tam si čupněte a po okraji přelezte díru. Vyhledejte OPS ROOM, kde najdete 5 pák a dejte je dolů. Pak jděte na level 2, tam vyhledejte marodku a BYPASS (jsou tam HUGGŘI). S BYPASSem jděte až k MAIN GATE. Pak utíkejte až do APC. KONEC.

LEVEL 3 :

Tohle kolo je noční můra. Víc než dva HUGEŘI  pohromadě a grupy asi po 15 ALIENECH, co 14 dní nejedli. Dostaňte se k velkému schodišti. Jděte do prvního patra a tunelem do místnosti, kde to svítí zeleně. Jděte dál a na rozcestí doprava až do místnosti s kolečkem (otočte s ním a vezměte plamenomet). Teď na rozcestí, doleva, pak doprava k obrazovce, otočte kolečkem a padejte nahoru, kde se vám spustí most, ale ty dveře se rychle zavřou (dá se to stihnout). Až to tam vyberete, tak sjeďte výtahem dolů (jsou tam HUGGEŘI, tak použijte plamenomet). Až je zabijete, jděte do dveří a na schodech otočte kolem u „termosky“. Jděte druhými dveřmi, chodbou a uličkou doprava (HUGGER) a výtahem nahoru a zase výtahem nahoru (HUGGER). Kolem větračky dál do schodů až po normální dveře. Hned doleva do místnosti s počítači, vzadu otočte kolem. Z místnosti rovně a doprava, dál je taky kolo (pro blbé - otočte s ním). Vraťte se k místnosti s péécééčkama a naproti schodišti, ze kterého jste přišli, jsou dveře. Na stropě rozstřelte příčný kus železa a jděte dovnitř. Jsou tam dvě kola. Až s nimi otočíte, tak jděte do dveří, které svítily červeně (teď už svítí zeleně). Vyjeďte výtahem a je KONEC.

LEVEL 4 :

Tohle kolo mám nejradši, protože se tu vyskytují  všechny rasy (HUGGŘI, ALIENI, PREDATOR a XENOBORGOVÉ). Taky se tu dá pořádat lov na PREDATORA (i když on má lovit vás, ale to je jedno). Až projdete dezinfekcí, vemte SMARTGUN. Otevřete dveře a pobijte ALIENY. V osvětlené místnosti seberte SADAR. Dolů po schodech, rovně chodbami (HUGGŘI). Na druhé křižovatce doleva, do místnosti se SMART AMMO. Poté se vraťte na křižovatku a pokračujte rovně. Na mostku si připravte SADAR a jděte do dveří naproti. Skásněte PREDATORA. Vraťte se na můstek a skočte dolů, a poté výtahem nahoru. Projděte až na konec. Je tam XENOBORG. Až sním skoncujete, vemte granátomet a skočte dolů na můstek. Otevřete si zavřené dveře (páčkou nalevo). Projděte až k výtahu. Je tam XENOBORG, tak mu tam pošlete pár granátů z granátometu (v zájmu dobrých vztahů). Projděte po schodech nahoru (pozor, spí tam ALIEN). Dojděte až do zahrad, tam si vemte MINIGUN a jděte do dveří. Jestli není XENOBORG přímo před vámi, tak je vpravo v rohu. Pokropte ho MINIGUNem. Dveřmi jděte až na KONEC.

LEVEL 5 :

Tento level se lehko píše,ale težce hraje. Vemte  SMARTGUN a pomačkejte páky. Jděte kolem  HYBERNÁTORŮ (HUGGEŘI), chodbami až do sprch, je tam SMARTGUN,  pak se vraťte a u skříněk dál větračkou do jídelny. Plamenomet - vyjeďte nahoru a jděte dozadu, je tam páka. Jděte do dveří, pak dál až do červené chodby. Vemte SADAR a je tu zase PREDATOR. Natrhněte mu prdel. Po jeho smrti se tam objeví PREDALIEN. Až ho zabijete, utíkejte velmi rychle dál až kvýtahu. Nahoře jsou PRAETORIANI. Musíte zmáčknout páku za tyčemi a sjet dolů výtahem. KONEC.

LEVEL 6(end level) :

A je to tady. Na začátku vyhledejte na podlaze mříž. Vlezte tam, na první křižovatce doprava až k červenému čudlíku. Musíte ho mít po levé ruce, pak zmáčkněte. Rozstřelte roury a vylezte z kanálu. Jděte k velkým přetlakovím dveřím (směr začátek) a zmáčkněte další čudl. Pak ještě ty dva zbylé a utíkejte se schovat do krytu (je tam plamenomet). KONEC.

Tak jste to vyhráli i za MARINERA.

P.S. : Ti programátoři sou ale děvky co ? Tak jste se snažili a stejně na konci zhebnete.


3) PREDATOR

Predator JE NEJSILNĚJŠÍ CHARAKTER. První dva levely si budete připadat nezranitelní, ale ve třetím poznáte, že jste se mýlili. Používejte pohledy a neviditelnost (neplatí na ALIENY).

LEVEL 1 :

Good hunt . Jděte dolů po schodech a zmáčkněte  tlačítko. Pak zpátky nahoru a přeskočte zábradlí. Pak dál až ke druhým dveřím a rovně až na velké prostranství. Skočte na balkónek s bednami. Vemte ENERGON. Skočte dolů, do dveří a pak vpravo kolem  místnosti s PC. Vlevo až dojdete do místnosti s velkou bednou (počítačem ?). Vraťte se na rozcestí a pokračujte vlevo. Přes vodu až ke dvěma můstkům. Dolů po schodech až do CHECK 1 a CHECK 2. Dveřmi rovně, v místnosti vlevo je čudlík. Jděte do schodů a tam seberte ENERGON. Kolem robota dolů až k vodopádům. Vyjeďte výtahem, zmáčkněte čudlík a vlezte do dveří. KONEC.

LEVEL 2 :

Jděte do místnosti vlevo.Tam zmáčkněte páku. Dále výtahem a na mostku vystřílejte marinery. Dolů po schodech a vpravo do větračky. Výtahem nahoru a  páka. Pokračujte dál a z výklenku skočte na můstek. Pokračujte chodbou až do zasedačky. Po schodech dolů a jděte do  prvních dveří. Kolem páry až ke dveřím. Našijte to do sudů a zabte marinery. Sjeďte dolů a vemte PAS. Vraťte se na schody a pokračujte o patro níž. Přeskočte velkou díru. Pak doleva a do prvních dveří vpravo. Mariner a páka. Otevřete si dveře, projděte místností a dál dveřmi na konci chodby. Rovně pak doprava a jste v kuchyni. Projděte ji a zničte SETRY GUN. Vpravo projděte velkou místností. Pak doleva, před vámi se zavřou dveře. Jděte tedy doprava do knihovny. Sjeďte dolů výtahem a vemte ENERGON. Jděte do prádelny. Skočte větračkou až ke kontejnerům, zase větračkou až do hangáru. Pak do lodi a je KONEC.

LEVEL 3 :

To nejtěžší kolo je právě před vámi. Z lodi pořád za nosem. V místnosti s výtahem rozstřelte skříň nalevo. V místnosti zničte PC a větračkama postupujte systematicky. Na rozcestí vlevo (SETRY GUN), pak se vraťte a rovně. Další PC. Z poslední místnosti jděte dveřmi, pak vpravo a dostaňte se do místnosti s ALIENEM. Pak dál chodbou až k první grupě ALIENŮ. Projděte chodbou 1 až do chodby 2. Tam jděte do předposledního tunelu vzadu do laborky s proraženými dveřmi. Větračkou rovně za nosem až na konec (HUGGER). Poté dveřmi k ENERGONU a pak k páce. Vraťte se do chodby 2 a posledním tunelem rovně až k výtahu. Dolů po schodech přes chodbu 1 až do chodby 2, kde je na konci ENERGON. Chodbou 3 dozadu, v místnosti vzadu vemte PASS. Jděte na rozcestí s chodbou 4. Vydejte se tam. V místnosti s PC jděte doleva, přes dveře až k PREDALIENOVI. Vzadu zmáčkněte páku a odkráglujte ho. Začalo odpočítávání. Zpět do místnosti s PC, ale teď vpravo do dveří, kde pomačkejte páku. Zase se vraťte k PC, tentokrát už vyjeďte výtahem. Zabte marinera a  vlezte do lodi. KONEC.

LEVEL 4 :

Jste na planetě z třetího dílu, je tu dokonce i ta  láva, do které hupla Ripleyová .Na začátku doleva, pak po schodech dolů. Pod schody je ENERGON. Výtahem nahoru a za nosem až k tlačítku. Vraťte se na začátek, teď jděte doprava (HUGGER). Je tam PRAETORIAN. Po schodech nahoru, stoupněte si tak, abyste měli po levé ruce velkou trubku, na které se nachází hranatý kryt. Až ho zničíte, skočte dovnitř. Jděte až do místnosti s tlačítkem. Zase na začátek, ale teď do (zastaveného) větráku. Jděte do dveří vlevo, dlouhou chodbou až k tlačítku. Pak se vraťte před větrák a pokračujte dveřmi před vámi. Chodbou rovně a do schodů. První dveře vlevo je tlačítko (pro blbé - zmáčkněte ho). Pak se vraťte k jídelně a jděte do dveří. Točitými schody nahoru, pak do prvních dveří před vámi. Rovně až k tlačítku. Pak se vraťte ke schodům a pokračujte druhými dveřmi. Přes výtah nahoru, pak za nosem až k poslednímu tlačítku. Obejděte celou místnost až do druhého výtahu a sjeďte dolů. Podél rour až do tunelu. Doprava pak rovně a další zatáčka zase vpravo (můžete jít i vlevo, je tam modul a vněm HUGGER), tlačítko. Pak k obrovským dveřím a výtahem nahoru (dejte si pohled na marinery). Pak rovně až k dalšímu výtahu. Sjeďte dolů. Kolem lávy až k tlačítku. Chodbou rovně (ALIEN) a u propasti počkejte na vaši loď. KONEC.

LEVEL 5 :

Na začátku jděte příkopem až k transportéru. Zabte  všecky marinery (jatka) Jděte rovně, ne na schody, u velkých dveří pomačkejte páku a teď jděte na schody. Přeskočte na výklenek, tunelem dál až k výtahu, tam SPEARGUNem střelte do lana od výtahu. Skočte dolů. Celé toto území projděte až k transportéru. U jedněch dveří je čudl. Za dveřma je xenoborg a setryguny. Otevřte další dveře, projděte jeskyní přes transportér až k místnosti s PééCééčkama. Zničte sudy (hugger). Vraťte se do předešlé jeskyně (ne za transportér). V pozadí jeskyně je tunel. Dál jděte přes most (dole jsou bodláky, tak si zaskákejte). Dojděte k dalšímu transportéru, před vámi by se měl nacházet tunel. Projděte jím a skočte dolů. Zabte dva praetoriany a jděte dozadu, až spadnete - je KONEC.

LEVEL 6(end level) :

Tak a je to tu. Tím pádem jste asi ztratili  energo zbraně nebo co, ale nemáte je. Skočte tam a raste SPEARGUNem královnu. Až s ní skončíte je KONEC (jestli jste dobří, tak vám zbyde aspoň osm střel; na těžší obtížnost je tam HUGGER, někdy i dva). tak jste vyhráli za PREDATORA (někteří dobří už za všechny).

Poznámka : jestli jste to vyhráli bez cheatů, jste dobří, ale ti co i  bez návodu, ti  jsou ještě lepší.

Za každý charakter na konci získáte bonus levely, ve kterých si můžete zahrát singl  za opačnou stranu (3. level za marinera si třeba zahrajete za PREDATORa), ale ty si musíte vyhrát sami.

KONEC.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář